paracetamol

mb

Jak zbić gorączkę u dziecka? Domowe sposoby i leki

Jak zbić gorączkę u dziecka? Domowe sposoby i leki

Jak zbić gorączkę u dziecka? Szybko i skutecznie, ponieważ wysoka gorączka, która zwykle towarzyszy infekcjom, może być niebezpieczna. Bardzo ważne jest, by reagować i działać właściwie. Czy jednak zawsze trzeba bić na alarm, gdy dziecko ma podwyższoną temperaturę? Kiedy jest to konieczne, a kiedy niewskazane? Jak zbić gorączkę u dziecka, by mu szybko pomóc?

Paracetamol dla dzieci: dawkowanie, metody podawania

Paracetamol dla dzieci to popularny środek przeciwgorączkowy. Jak działa, kiedy go stosujemy i w jakich dawkach? A forma? Paracetamol znajdziemy w czopkach, w syropie, a także w tabletkach.

Paracetamol

Czy paracetamol jest bezpieczny dla kobiet karmiących? Jeśli nie, to jakie środki przeciwbólowe można przyjmować?

Zobacz wideo

Paracetamol w ciąży - czy można go brać i jak dawkować?

Paracetamol w ciąży - czy można go brać i jak dawkować?

Paracetamol w ciąży - czy można go brać? W okresie ciąży każdy lek powinien być przyjmowany z rozwagą. Należy dokładnie sprawdzić, czy jest wskazany dla kobiet w tym stanie. Jeśli pojawiają się co do tego jakieś wątpliwości, wówczas najlepiej w tej kwestii skonsultować się ze specjalistą. Wiadomo

Leki przeciwgorączkowe: paracetamol i ibuprofen - czym się różnią?

Leki przeciwgorączkowe: paracetamol i ibuprofen - czym się różnią?

- leki przeciwgorączkowe i przeciwbólowe, które podają się dzieciom to paracetamol lub ibuprofen - paracetamol działa przeciwgorączkowo i przeciwbólowo - ibuprofen dodatkowo ma działanie przeciwzapalne - lekiem "pierwszego wyboru" jest zazwyczaj paracetamol - może on być stosowany

Paracetamol

Wszystkie odmiany paracetamolu są jednakowo skuteczne. Na ulotce czy opakowaniu jest podane dokładne dawkowanie, uzależnione od wagi dziecka. Zawsze kilkakrotnie sprawdź, czy podajesz właściwą ilość leku. Na ogół rodzice podają dzieciom paracetamol w zbyt małych dawkach lub za rzadko i to sprawia

Częste gorączki u dziecka

Nie wiem, czy podaje Pani paracetamol w odpowiedniej dawce - to znaczy 15 mg/kg/dawkę na przykład co 6 godzin (maksimum co 4 godziny) i regularnie, bez względu na to, czy gorączka jest, czy też jej nie ma. Jeśli poda Pani lek, gdy gorączka już wystąpi, jest Pani spóźniona z lekiem co najmniej o 1

Uwaga na środki przeciwbólowe w ciąży

Uwaga na środki przeciwbólowe w ciąży

Chociaż zażycie pojedynczej tabletki na ból głowy kilka razy w trakcie trwania ciąży nie powinno zaszkodzić potomstwu, z regularnym przyjmowaniem leków na bazie paracetamolu oraz innych środków uśmierzających ból, lepiej się wstrzymać. Badania przeprowadzone właśnie przez naukowców z Danii

Leki przeciwbólowe

Niestety, wszystkie inne leki przeciwbólowe mają znacznie gorszy wpływ na płód niż paracetamol. Nie można żadnego z nich polecić zupełnie bezpiecznie. W wyjątkowych sytuacjach bardzo silnego bólu można przyjąć jedną tabletkę pyralginy.

Jak zbijać gorączkę

łączenia paracetamolu i ibuprofenu, zdania są podzielone, jednak w pewnych okolicznościach (np. w opisanej przez Panią sytuacji) jest dopuszczalne. Wtedy staramy się leki te podawać w maksymalnych dawkach naprzemiennie, wyjątkowo tylko łącząc je w tym samym czasie. dr Piotr Albrecht

Który lek - pediatra radzi

, zwłaszcza w chorobach infekcyjnych, działanie przeciwzapalne. I właśnie z tego względu ma nieco szersze zastosowanie od paracetamolu, gdyż działa nie tylko objawowo, ale także przyczynowo - likwiduje stany zapalne. Ma też jeszcze jedną zaletę - działa aż przez 8 godzin, podczas gdy paracetamol musi być

Angina w ciąży - dlaczego może być niebezpieczna? Jak ją leczyć?

Angina w ciąży - dlaczego może być niebezpieczna? Jak ją leczyć?

. Lekiem z wyboru na paciorkowcowe zapalenie gardła jest fenoksymetylopenicylina (kategoria bezpieczeństwa w ciąży - B). W antybiotykoterapii niezbędną są probiotyki. Leczenie anginy w ciąży, zwłaszcza bakteryjnej, powinno być prowadzone pod okiem lekarza. Na gorączkę należy zażywać paracetamol pamiętając

Ibuprofen dla dzieci: kiedy podawać, dawkowanie

Ibuprofen dla dzieci: kiedy podawać, dawkowanie

Ibuprofen dla dzieci to - obok paracetamolu - główny składnik domowej apteczki. Obydwa są skuteczne, zdarza się jednak, że dziecko na którąś z substancji reaguje lepiej. To, czy lek działa zależy też od tego, czy podajemy go prawidłowo - odpowiednią dawkę, w odpowiednich odstępach czasu. Od kiedy

Leki przeciwbólowe dla matek karmiących

Leki z paracetamolem (Apap, Efferalgan, Panadol, Paracetamol...) stosowane w zalecanych dawkach są bezpieczne i można je przyjmować w czasie karmienia piersią. Leki z ibuprofenem (Ibufen, Ibuprofen, Nurofen) są także bezpieczne i np. przy zapaleniu piersi stosuje się je w pierwszej kolejności, bo

Co zamiast ibuprofenu?

Można podać inny ibuprofen o innym smaku (a czasem także konsystencji), można też zastosować tolerowany przez dziecko paracetamol. Jeśli syn nie gorączkuje i ból gardła nie jest zbyt duży, może wystarczyć spryskiwanie gardła preparatem o działaniu przeciwzapalnym w sprayu.

Prosty i bezbolesny sposób na usunięcie drzazgi. Mama używa strzykawki, a dziecko nawet nie piśnie

Prosty i bezbolesny sposób na usunięcie drzazgi. Mama używa strzykawki, a dziecko nawet nie piśnie

. Skąd to wie? Bo wypróbowała ten trik na swoich dzieciach. Na Facebooku sprytna mama opisała krok po kroku, jak to robi.  Dziecku weszła drzazga? Wyjmij strzykawkę dołączoną do Calpolu (doustna zawiesina zawierająca paracetamol, do jego aplikacji używana jest strzykawka - przyp. red). Przyłóż

Problem z nadmiarem

To normalne, że po porodzie pierś staje się nabrzmiała. Po pierwsze, to skutek większego przepływu krwi, po drugie, przyczynia się do tego nadprodukcja mleka. Niestety, jeśli piersi są zbyt nabrzmiałe, może to utrudniać wypływ mleka. W takiej sytuacji może dojść do zastoju - mleko nie wypływa, a pie

Trzydniówka - objawy wysypki u dzieci

Trzydniówka - objawy wysypki u dzieci

dziecka, które dotąd nie przeszło ataku drgawek, osiągnie 38°C (38,5 mierzone w pupie) i dopiero wtedy staraj się ją obniżyć. Podaj dziecku paracetamol lub ibuprofen (dla dzieci). Pamiętaj, że małym dzieciom nie wolno podawać aspiryny! Dawkę i częstotliwość podawania leku dobierz do wieku, kierując

Środki przeciwbólowe

Środki przeciwbólowe

Dzieciom podaje się jeden z dwóch środków przeciwbólowych i przeciwgorączkowych: paracetamol lub ibuprofen. W handlu każdy z nich dostępny jest pod kilkoma różnymi nazwami, ale składniki czynne pozostają te same i nie ma większego znaczenia, jaką markę danego leku wybierzemy. Oba te środki różnią

Ból pleców w ciąży - co robić, by sobie pomóc?

Ból pleców w ciąży - co robić, by sobie pomóc?

. Można też masować plecy strumieniem z prysznica. Gdy domowe sposoby łagodzenia bólu pleców w ciąży zawiodą, można sięgnąć po paracetamol. Ból pleców w ciąży - kiedy do lekarza? Choć ból pleców w ciąży zwykle nie jest groźny, w niektórych sytuacjach powinien skłonić do wizyty u lekarza rodzinnego lub

Pyralgina - działanie, stosowanie, dawkowanie i przeciwwskazania

Pyralgina - działanie, stosowanie, dawkowanie i przeciwwskazania

reagują skurczem oskrzeli lub inną reakcją anafilaktoidalną na salicylany, paracetamol lub inne nieopioidowe leki przeciwbólowe, zaburzenia czynności szpiku kostnego (np. po leczeniu cytostatykami) oraz zmiany w obrazie morfologicznym krwi (agranulocytoza, leukopenia, niedokrwistość), ostra niewydolność

Zapalenie ucha u dziecka - przyczyny, objawy, leczenie

Zapalenie ucha u dziecka - przyczyny, objawy, leczenie

, by maluch nie zasnął na takiej poduszce i w konsekwencji nie doszło do oparzeń. Jeśli chodzi o preparaty przeciwbólowe, to można podać pacjentowi paracetamol lub ibuprofen . Innym skutecznym lekiem jest preparat zawierający kodeinę, ale musi być to dawka dozwolona dla dzieci. Kodeina ma dobre

Infekcja wirusowa u dziecka - objawy i leczenie

Infekcja wirusowa u dziecka - objawy i leczenie

gardła pomoże syrop, tak z apteki, jak i z domowej spiżarni - zrobiony z cebuli czy czosnku. Jeśli dziecko ma gorączkę, warto podać mu napar z kwiatów bzu lub lipy, a także leki przeciwgorączkowe dla dzieci, które zawierają paracetamol lub ibuprofen . Należy przy tym pamiętać, że zbijanie

Ból zęba - jakie są jego przyczyny i sposoby na złagodzenie bólu

, które choć mają charakter doraźny, to są zazwyczaj skuteczne i umożliwiają choremu w miarę normalne funkcjonowanie. Zalecane są: paracetamol, szczególnie skutecznie zadziała na niewielki ból. ibuprofen, w przypadku ostrzejszego bólu zęba. rumianek o działaniu antyseptycznym. Na bazie rumianku

Zapalenie piersi - przyczyny, objawy, leczenie

karmieniem - ciepłe okłady lub prysznice. Warto sięgnąć po schłodzone liście kapusty, które przynoszą ulgę i działają przeciwzapalnie. Można stosować leki przeciwbólowe (paracetamol lub ibuprofen, niewskazana jest aspiryna) - przed ich zastosowaniem należy skonsultować się ze specjalistą. Jeśli objawy

Pedicetamol

do 32 kg (w przybliżeniu w wieku od 0 miesięcy do 10 lat). Pedicetamol zapewnia skuteczną 4-krotnie mniejszą dawkę niż inne paracetamole, co oznacza dla dziecka mniej płynu do połknięcia, a dla rodzica łatwiejszą formę podania leku. Pedicetamol to alternatywa dla czopków w formie roztworu doustnego

Tego leku absolutnie nie podawaj dzieciom na ból! Jakie środki są bezpieczne i kiedy je stosować?

przeciwbólowym jest paracetamol. Zaczyna działać po 20 minutach, a jego działanie utrzymuje się przez cztery godziny, ale nie wolno go podawać częściej niż co cztery-sześć godzin. Lek można stosować u dzieci od urodzenia. Jeżeli paracetamol nie pomaga, to zamiast niego lub równolegle można podać ibuprofen w

Leki obniżające gorączkę u dziecka: jedni podają za często, inni unikają jak ognia. Co radzi pediatra?

pediatra, prof. Alastair Sutcliffe z University College London ostrzegał na łamach brytyjskiego dziennika „The Sunday Times”, aby rodzice nie sięgali zbyt pochopnie po leki dla dzieci, które uśmierzają ból i obniżają temperaturę. Profesor przypomniał, że stosowanie paracetamolu może zwiększyć

Poparzenie słoneczne

maści i kremów, zawierające witaminę E, alantoinę lub pantenol. Jeśli ból jest silny, można zastosować leki przeciwbólowe, np. paracetamol. I trzeba pamiętać o pojeniu dziecka.

Nocne pobudki - dlaczego dzieci nie śpią w nocy?

. To go nieco uspokoi. Podobne działanie ma też Viburcol, homeopatyczny lek w czopku. Jeśli ból jest silny, podaj dziecku paracetamol (w czopku lub syropie). 2. Gorąco w sypialni Jeśli malec się wierci, ma spocony kark, prawdopodobnie jest mu za gorąco. Temperatura w sypialni nie powinna przekraczać 22

Ból głowy - ginekolog radzi

Nie wszystkie leki przeciwbólowe są zakazane w ciąży. W razie silnego bólu głowy można sobie pomóc przyjmując paracetamol. Jedna lub dwie tabletki przyjęte od czasu do czasu nie zaszkodzą dziecku.

Grypa żołądkowa u dzieci - przyczyny, objawy, leczenie

uzupełnić płyny i elektrolity, podając preparaty do rozcieńczania wodą, dostępne w aptece. Dziecku warto także podać probiotyki, czyli "dobre bakterie", zawierające bakterie kwasu mlekowego. Na gorączkę pomoże paracetamol lub ibuprofen . Lekarz może też zalecić środki przeciwbiegunkowe czy

Pielęgnacja noworodka

. Aspirator wydzieliny do oczyszczania nosa (kupuje się go w aptece). Termometr najlepiej elektroniczny z cienką końcówką lub bezdotykowy. Paracetamol w czopku w dawce dla noworodka (na wypadek gorączki).

Gorączka

Obniżenie gorączki zaczynamy od podania leku przeciwgorączkowego. W pierwszej kolejności podajemy niemowlętom i małym dzieciom preparaty (czopki lub zawiesiny) zawierające paracetamol. Lekiem drugiego wyboru jest ibuprofen (przed ukończeniem 3. miesiąca ibuprofenu się nie stosuje). Dzieciom do 12. roku

Owulacja - ból

Bóle owulacyjne są związane z pękaniem pęcherzyka jajnikowego i wydostaniem się zeń komórki jajowej. To normalny, fizjologiczny objaw, niekiedy bardzo przydatny do określenia momentu owulacji. Jeśli ból jest bardzo dokuczliwy, można złagodzić go, przyjmując no-spę lub paracetamol.

Gorączka u dziecka - przyczyny, kiedy zbijać, a kiedy do lekarza

pediatry i podawaj maluchowi zalecone przez lekarza preparaty. Kiedy podać leki obniżające gorączkę? Leki obniżające temperaturę można dziecku podać dopiero wtedy, kiedy pojawi się gorączka, czyli termometr wskaże więcej niż 38 st. C. Najlepiej sprawdzą się leki zawierające paracetamol lub ibuprofen

Domowa apteczka - leki bez recepty

paracetamolem w postaci zawiesiny (syropu) lub czopków (w dawce odpowiedniej do wieku). Gdy dziecko skończy 3 miesiące, warto zaopatrzyć się też w preparat z ibuprofenem. Ma on także działanie przeciwbólowe i przeciwgorączkowe, ale dodatkowo działa jeszcze przeciwzapalnie i dłużej niż paracetamol. Jeśli dziecko

Pierwsza infekcja. Jak ją rozpoznać?

;C mierzone w pupie), trzeba podać dziecku odpowiedni do wieku lek przeciwgorączkowy (paracetamol lub ibuprofen). Najpóźniej godzinę po jego podaniu temperatura powinna zacząć spadać. Jeśli gorączka jest wysoka, pomóc może wykąpanie dziecka w wodzie odrobinę chłodniejszej niż temperatura jego ciała

Po cesarce - ginekolog radzi

Podobnie jak w czasie ciąży, tak i podczas karmienia za bezpieczny lek przeciwbólowy uważa się paracetamol. Lepiej jednak nie przekraczać dawki czterech tabletek dziennie. Na szczęście dolegliwości po cesarskim cięciu zmniejszają się z dnia na dzień i po wyjściu ze szpitala zwykle można się już

Leki przeciwbólowe dla mamy

Leki z paracetamolem (Apap, Efferalgan, Panadol, Paracetamol) stosowane w zalecanych dawkach są zupełnie bezpieczne i można je przyjmować, karmiąc piersią. Leki z ibuprofenem (Ibufen, Ibuprofen, Nurofen) są nieco mniej bezpieczne, ale np. przy zapaleniu piersi (i przy stanie zapalnym zęba) stosuje

Gorączka pod kontrolą

paracetamol, w drugiej - te z ibuprofenem (i to dopiero kilkumiesięcznym maluchom, przed ukończeniem 3. miesiąca ibuprofenu się nie stosuje). Dzieciom do 12.-15. roku życia nie wolno podawać aspiryny! Nie ma specjalnego znaczenia, czy podamy lek w czopku, czy w syropie, choć malutkiemu niemowlęciu zwykle

Gorączka - jak ją obniżać u maluchów?

preparaty zawierające paracetamol, w drugiej - te z ibuprofenem (i to dopiero kilkumiesięcznym maluchom). Dzieciom do 12.-15. roku życia nie wolno podawać aspiryny! Nie ma znaczenia, czy po-damy lek w czopku, czy w syropie, choć małemu niemowlęciu zwykle łatwiej za- aplikować czopek (chyba że dziecko ma

Ząbkowanie - objawy i sposoby na ból

. Powinien pomóc podany wieczorem paracetamol dla niemowląt (w czopku lub syropie). Spokojny sen może też dać maluchowi herbatka z melisy. No i jak zwykle mama, która przytuli i ukołysze do snu.Podyskutuj na Forum:Czy to możliwe, żeby 3,5 miesięczne dziecko zaczęło ząbkować?Córcia ząbkuje i zaraz zje całe

Szkarlatyna u dziecka: objawy i leczenie

, należy podawać w zaleconej przez lekarza lub producenta dawce paracetamol lub ibuprofen. Jeśli temperatura mimo to jest wysoka, można zastosować domowe sposoby na jej zbicie. Na czoło, łydki lub pachwiny przykładać okłady z pieluchy tetrowej lub ręcznika nasączonego wodą o jeden-dwa stopnie chłodniejszej

Czy jest lek na odporność?

U tak małych dzieci typowe anginy wywoływane przez bakterie (najczęściej paciorkowce) nie występują. Zdarzają się natomiast wirusowe zapalenia gardła, które wymagają tylko leczenia objawowego. Wystarczy dawać dziecku dużo pić, a przy gorączce powyżej 38,5°C podawać paracetamol. O podnoszeniu

Pierwsze choroby, pierwsze infekcje

przeciwgorączkowego w postaci paracetamolu, a innym lepiej służy ibuprofen (jedna z hipotez mówi, że zależy to od indywidualnego składu mikroflory jelit). Terapia na miarę Warto wiedzieć także, że badania kliniczne, jakim poddawane są np. leki i niektóre suplementy, pokazują pewien uśredniony obraz. Jeśli w wynikach

Podwyższona temperatura - co może oznaczać?

paracetamol lub ibuprofen dla dzieci. Działają przeciwgorączkowo i przeciwbólowo. Nie przekraczaj zalecanej dawki i podawaj lek, tylko gdy to konieczne. zapalenie ucha Maluch łapie się za ucho, pociera je, trze główką o poduszkę. Gorączka jest zwykle wysoka, powyżej 39°C. Zapaleniu ucha towarzyszy silny

Ból głowy w ciąży - przyczyny i sposoby

kobiet przyznaje się do przyjmowania w takich sytuacjach paracetamolu. Jednak zdania wśród specjalistów w tej kwestii są podzielone. Przyjmowanie tego typu leków zawsze należy więc konsultować z lekarzem. Ból głowy w ciąży to w większości przypadków nic groźnego. Często najlepszym lekarstwem okazuje się

Zespół Reya

Reya występuje naprawdę bardzo rzadko, ale by do niego nie dopuścić, dzieciom do 12. roku życia podaje się paracetamol, a nie aspirynę.

Jak leczyć biegunkę?

, ułatwi ustalenie, co dalej robić. Obniżaj gorączkę Jeżeli maluch gorączkuje (temperatura przekroczy 38,5°C), trzeba mu ją obniżać, podając paracetamol w syropie w ilości odpowiedniej dla danego wieku. Po podaniu leku można zrobić dziecku kąpiel chłodniejszą o 1-2 stopnie od obecnej temperatury jego

Powrót ciała do formy po porodzie drogami natury to fascynujący proces. Co się wówczas z nami dzieje?

dokuczliwy, możesz wziąć tabletkę paracetamolu. Już od pierwszych chwil po porodzie zaczyna się gojenie rany po łożysku, wydalane są resztki tkanek i błon płodowych. Macica się oczyszcza. Możesz usłyszeć określenie „odchody połogowe”. Tak fachowcy nazywają krew wypływającą z pochwy. W

Jakie witaminy

Jeśli dziecko dobrze je, a jego dieta jest urozmaicona, to podawanie dodatkowych witamin (oczywiście poza witaminą D) nie jest konieczne. Na ząbkowanie doraźnie skuteczny jest paracetamol, żele i płyny na ząbkowanie, a Neospasminy można podać łyżeczkę, półtorej, Melisalu podobnie, jednak warto

Czy zbijać gorączkę?

W aptekach bez recepty można kupić dwa rodzaje preparatów, które zaleca się dzieciom przy gorączce - z paracetamolem bądź z ibuprofenem. (Są też i inne, np. ziołowe, robione na bazie kory wierzbowej, ale przy wysokiej gorączce mogą być mniej skuteczne). Oba rodzaje preparatów są bardzo skuteczne

"Mam tutaj wszystko w pokoju: krzesło, fotel, piłkę, materac" - tak się rodzi w Szwecji [LIST]

opowiadam, jak błogo się czuję. Teściowa się śmieje, że bardzo wolno mówię, a to u mnie nienaturalne. Znieczulenie pompują we mnie regularnie. Cudowne uczucie, gdy taki ból po prostu znika. 22:00 Dostaję paracetamol z powodu gorączki. 00:20 Kolejna zmiana przychodzi się przywitać. Wszyscy bardzo mili

Aspiryna

zaburzeń w funkcjonowaniu mózgu. Z tego względu, żeby obniżyć temperaturę u dzieci, powinno się stosować paracetamol, ewentualnie pyralginę.

Podręczna apteczka

Lek przeciwgorączkowy w czopkach lub syropie to podstawa apteczki. Najmłodszym niemowlętom podaje się paracetamol, starszym można zamiast niego dać lek na bazie ibuprofenu. Warto mieć w domu oba rodzaje preparatów, i to najlepiej zarówno w czopkach, jak i doustnej zawiesinie. Czopków raczej nie

Jest pierwszy ząbek!

paracetamol lub ibuprofen w syropie lub czopku i... przytulanie. Na szczęście ząbkowanie nie trwa wiecznie i kiedy zęby ujrzą światło dzienne, sen całej rodziny powinien, na jakiś czas, wrócić do normy. ZAPISANE W GENACH Tempo ząbkowania i kolejność wyrzynania się zębów są sprawą indywidualną. Zarówno wczesne

Robota dla detektywa. Infekcje dróg moczowych u dzieci

siusiać, chwilę odczekać i podstawić płytkę. Płytkę oblaną moczem z dwóch stron od razu wieziemy do laboratorium. Podczas infekcji dróg moczowych gorączkę zbijamy paracetamolem.

Trzeci miesiąc ciąży - ciekawostki dla mam

powiększający się brzuch może stanąć na przeszkodzie. Ból głowy Bóle głowy, które mogą w tym okresie dokuczać, są efektem zmian hormonalnych zachodzących w organizmie kobiety podczas ciąży. Dla złagodzenia bólu można stosować działający przeciwbólowo paracetamol. Polecamy też inne sprawdzone metody: dobrze jest

Znowu angina

się antybiotykami. Przy infekcjach wirusowych całkowicie wystarczy podawanie witamin, nacieranie rozgrzewającymi maściami, pojenie herbatą z malin i stosowanie leków przeciwgorączkowych (np. paracetamolu). Takie leczenie wymaga sporej cierpliwości, ale naprawdę jest skuteczne i na pewno mniej

Trzylatek poparzył się do ran i bąbli mimo filtra 50 UVB. Jak to możliwe? [4 WAŻNE PYTANIA O OPALANIE]

oddaje mocz. 4. Jeśli temperatura dziecka sięga powyżej 38,3°C, należy podać mu paracetamol. 5. Lekki balsam nawilżający ukoi skórę, ale nie należy jej pocierać. Jeśli dotykanie skóry jest bolesne, nie wolno używać balsamu w ogóle. 6. Nie można na własną rękę używać żadnych

Domowe sposoby na przeziębienie

przekroczy 38°C, podaj dziecku lek przeciwgorączkowy z paracetamolem (wielkość dawki odpowiedniej do wieku sprawdź w ulotce) i pilnuj, by dużo piło. Po godzinie od podania leku gorączka powinna zacząć spadać. Pomocna będzie także kąpiel (o stopień chłodniejsza niż temperatura ciała) lub chłodne (ale nie

Leki, które warto mieć pod ręką

gorączka. Gdy przekracza 38 stopni, trzeba ją obniżyć, jeszcze zanim traficie do lekarza. Leków na obniżenie temperatury jest sporo. Warto je mieć zarówno w czopkach, jak i w syropie. Najlepiej z dwóch różnych grup: z paracetamolem i z ibuprofenem (w razie trudnej do zbicia gorączki można je stosować

Niemowlę, szósty miesiąc

smarowania dziąseł (można go kupić bez recepty) łagodzący ból i swędzenie. Krok trzeci (gdy dziecko gorączkuje i cierpi z bólu) to doraźne zastosowanie paracetamolu (w dawce dostosowanej do wagi). Niektórzy rodzice chwalą też homeopatyczne środki na ząbkowanie. Co robić, jeśli dziecko nie chce jeść z

Letnie dziecięce dolegliwości

możliwe, że problem sam zniknie. Jeśli gorączka nie spada, podajcie dziecku lek przeciwgorączkowy. Niemowlętom w pierwszej kolejności podaje się preparaty z paracetamolem, w drugiej te z ibuprofenem (można go podawać dopiero po ukończeniu 3. miesiąca życia). Ubierzcie dziecko lekko i nie przykrywajcie go

Mononukleoza u dzieci: objawy, diagnoza, leczenie

, trzeba ją obniżać za pomocą takich środków, jak paracetamol, napar z lipy, zimne okłady. Dieta chorego powinna być lekkostrawna. Maluch musi dużo pić i brać witaminy. Powietrze w jego pokoju dobrze jest nawilżać, dodając do wody olejki eteryczne (eukaliptusowy, sosnowy). Ułatwią one dziecku oddychanie

Ząbkujemy!

kojący kompres. Ratunek z apteczki Jeśli ból jest bardzo silny lub nie daje dziecku spać, można podać maluchowi odpowiedni do wieku syrop lub czopek przeciwbólowy (paracetamol lub ibuprofen).Kiedy do lekarza Idź z ząbkującym niemowlęciem do pediatry, jeśli:(ból jest tak silny, że nie pomaga zwykły żel na

Karmienie piersią - jak partner może pomóc?

okłady, dużo pić, leżeć w łóżku i wziąć paracetamol. Jeśli po 24 godzinach nie ma poprawy, warto wybrać się do poradni laktacyjnej. To także może cię zainteresować: "Proszę się cycować" vs "To sama woda". Co młode mamy słyszą od personelu medycznego na temat karmienia piersią? [RAPORT

Wakacyjna apteczka

wypróbowaliście i wiecie, że dziecko dobrze go toleruje. Co warto mieć w wakacyjnej apteczce: Choroba lokomocyjna Cocculine, plastry Transway, Lokomotiv. Aviomarin, Avioplant - dla starszego dziecka  Na gorączkę Ibuprom w syropie i w czopkach, Panadol, Paracetamol, Efferalgan lub Nurofen Termometr

Leki a karmienie piersią

herbatę z malinami (doskonale rozgrzewa) i połóż się do łóżka. Jeżeli masz gorączkę, a ból głowy czy gardła staje się nie do wytrzymania, zażyj paracetamol (ewentualnie ibuprofen), ale bez dodatków takich jak kofeina czy pseudoefedryna. Pamiętaj też, że nie wolno ci przyjmować aspiryny ani pyralginy

Gdy dziecko boli

dodatkowo obniża gorączkę, jest paracetamol. Zaczyna działać po 20 minutach, a jego działanie utrzymuje się przez 4 godziny. Lek można stosować u dzieci od urodzenia. Dostępne są preparaty w formie kropli, zawiesiny i czopków (np. Apap, Calpol, Panadol, Paracetamol, Efferalgan - wszystkie bez recepty

Sposoby na przeziębienie w ciąży - czym się leczyć?

gorącej wody będą ci potrzebne: łyżeczka utartego imbiru, kawałek cynamonu, łyżka miodu i sok z połowy cytryny. Bezpieczne leki: paracetamol, w dawce nie większej niż 1000 mg dziennie (2 tabletki) i nie dłużej niż przez trzy dni. Lekarze odpowiadają na Wasze pytania o przeziębienie w ciąży. Leki i

Skąd ta gorączka?

smaruj dziąsła żelem na ząbkowanie (zwłaszcza przed karmieniem). Podaj paracetamol lub ibuprofen dla dzieci (w czopku albo w syropie). Działają one przeciwgorączkowo i przeciwbólowo. Pamiętaj, by nie przekraczać zalecanej dawki i nie podawać leku zbyt często. ZAPALENIE UCHA Maluch łapie się za ucho

Ból gardła u dziecka - diagnoza, leczenie

bakteryjne - antybiotyk. Jeżeli chodzi o leki przeciwbólowe, możemy podawać dziecku paracetamol lub ibuprofen, który ma szersze spektrum działania (działa też przeciwzapalne), ale może powodować więcej działań niepożądanych. Przy wysokiej gorączce lub nasilonym bólu te leki można podawać na zmianę. Krok

Jak leczyć biegunkę?

nie uzupełni. Jeśli biegunka się utrzymuje, konieczna jest konsultacja lekarza, a wtedy informacja, jak często pojawiały się wypróżnienia, znacznie ułatwi ustalenie planu dalszego postępowania. Obniż gorączkę Mierz maluchowi temperaturę, a gdy przekroczy 38,5 stopnia, podaj paracetamol w zawiesinie

Drgawki gorączkowe

przedszkolaka przed infekcjami. Każde dziecko musi swoje odchorować, w ten sposób ćwiczy też swoją odporność. Jedyne, co może Pani zrobić, to w przyszłości starać się nie dopuścić do gwałtownego wzrostu gorączki, podając dziecku paracetamol lub ibuprofen. Dobrze jest też na wszelki wypadek mieć zawsze przy

Ból gardła

pobierze wymaz z gardła na posiew. Przy anginie bakteryjnej konieczne będzie podanie antybiotyku. Ból gardła złagodzi paracetamol. Lepiej udać się do lekarza nawet z banalnym bólem gardła, niż przeoczyć poważną anginę. Uwaga, jeżeli bólowi gardła towarzyszy duszność i trudności w oddychaniu, trzeba

Czekając na ząb

. Specjalny żel - znieczula dziąsła, bardzo pomaga. Przed użyciem trzeba dokładnie przeczytać ulotkę - niektórych żeli można używać tylko kilka razy dziennie. Środek przeciwbólowy, np. paracetamol, ale tylko w porozumieniu z lekarzem.

Rady na ten miesiąc

. Zmieniaj okłady co pół godziny. Po kilku godzinach obrzęk powinien się zmniejszyć. Gdyby maluch dostał dzień po szczepieniu gorączki, podaj mu paracetamol dla niemowląt.

Czy warto kupować suplementy?

wielu lat, w miarę bezpieczne, których ewentualne działania niepożądane są dobrze znane. Na przykład leki przeciwbólowe (paracetamol, ibuprofen, aspiryna), preparaty wapnia i magnezu, witaminy i multiwitaminy. Leki OTC są dopuszczane do obrotu według takiej samej procedury jak leki na receptę. Polega

Ospa wietrzna u dzieci - objawy, leczenie, powikłania

paracetamolem, w tej chorobie nie można podawać ibuprofenu. Ospa wietrzna a półpasiec Przebycie ospy wietrznej daje odporność na całe życie, bardzo rzadko zdarza się, by osoba, która już chorowała, zaraziła się ponownie. Warto jednak pamiętać, że wirus tej choroby nie ginie całkowicie i w chwili spadku

Gorączka u dziecka - kiedy ją zbijać?

? Gorączka często pojawia się wieczorem lub w nocy, do rana pomoże maluchowi przetrwać lek przeciwgorączkowy. Niemowlęta i kilkulatki mogą przyjmować preparaty specjalnie dla nich przeznaczone, zawierające dawki paracetamolu lub ibuprofenu dostosowane do ich masy ciała. Najmłodszym najczęściej podaje się

Tropikalne ABC dla rodziców

A jak apteczka Do walizki wrzucasz: * plastry i termometr, * coś na odparzoną pupę (Tormentiol*, maść Bepanten), * coś przeciwbólowego (np. Paracetamol), bo może się okazać, że maluch zacznie np. ząbkować, * przeciwgorączkowego (np. Ibufen - działa także przeciwbólowo i przeciwzapalnie

Domowa apteczka

Dla bezpieczeństwa dziecka i własnego spokoju powinnaś mieć więc zawsze pod ręką najpotrzebniejsze leki i preparaty, które pomogą przy najczęściej występujących dolegliwościach. Lek przeciwgorączkowy w czopkach lub syropie to podstawa apteczki. Najmłodszym niemowlętom podaje się paracetamol

Leki - jakie?

, Angin-Heel SD), a przeciwgorączkowo preparaty z paracetamolem. Przy bólu gardła i kaszlu - Tymsal aerozol, syrop prawoślazowy, Homeovox, Homeogene, syrop Stodal lub Drosetux, do ssania np. tymianek z podbiałem lub Propolki, Tantum Verde - pastylki do ssania lub aerozol. Przy katarze - Euphorbium

Mieć dziecko we Francji

dajemy dziecku paracetamol i rozbieramy do koszulki, żeby się nie przegrzało. Antybiotyki są ostatecznością. Gdy dziecko ma temperaturę 37,8 C i katar, normalnie idzie do żłobka. Do opiekunki zawozimy je nawet wtedy, gdy jest bardzo chore. ZDANIEM REDAKCJI: Fajne jest to, że rodzice dzielą się

Nocne pobudki

melisy. Jeśli ból jest silny, można podać dziecku paracetamol (w czopku lub syropie). Ząbkowanie u niektórych dzieci trwa dość długo - bezsenne noce przychodzą i odchodzą, a zęba nie widać. Ale gdy w końcu się wyrżnie, nareszcie się wyśpicie. Głód. Starsze niemowlę, które zaczyna raczkować, wstawać i ani

Domowa apteczka - pediatra radzi

wpadnie). Środek do odkażania ran, np. maść Vita-Merfen. Plaster do przytrzymywania opatrunków (dla dziecka koniecznie taki, którego odklejanie nie boli). Pinceta - do wyjmowania drzazg i kleszczy. Leki przciwbólowe, np. paracetamol w syropie lub czopkach lub ibuprofen w syropie.

W drogę, czyli dziecko w samochodzie

obniżający gorączkę (syrop i czopki) z paracetamolem lub ibuprofenem, probiotyk (taki, którego nie trzeba trzymać w lodówce) - pomaga w leczeniu i profilaktyce biegunek i zaparć, a także preparat łagodzący po ukąszeniach komarów, środek odkażający zranienia (wodę utlenioną, eozynę), sól fizjologiczną, jałowe

Jak bezpiecznie stosować leki?

dowolnie i w nieograniczonej ilości. Jeżeli dawkowania nie określił lekarz, należy się trzymać informacji na ulotce. Niezależnie od tego, czy specyfik zawiera paracetamol, czy ibuprofen, jego dawka określana jest według masy ciała dziecka. Ważne jest, by w sytuacji nieustępującej gorączki podawać

Ospa wietrzna

, zwłaszcza jeśli maluch rozdrapuje swędzące krosty. Gorączkę przy ospie obniżamy preparatem z paracetamolem, w tej chorobie nie podajemy ibuprofenu. Przeczytaj też: Ospa wietrzna - objawy, leczenie, powikłania Ospa wietrzna u osoby dorosłej Ospa wietrzna: jak ulżyć choremu dziecku? Dyskusja o szczepionce

Dolegliwości w czasie połogu

skurcze macicy. Choć są dokuczliwe, nie trzeba się nimi niepokoić. Przeciwnie - świadczą o tym, że organizm po ciąży i porodzie wraca do normy. Objawy kurczenia się macicy może złagodzić głębokie oddychanie przeponą. Jeśli to nie wystarczy, można sięgnąć po łagodne środki przeciwbólowe, np. paracetamol

Nieobniżanie gorączki u dziecka - głupia moda czy uzasadnione działanie?

podgorączkowy (37-38 stopni) jest korzystny dla walczącego z infekcją organizmu, o tyle wysoką gorączkę (powyżej 38,5 stopni) należy obniżać. Oprócz sięgania po środki farmakologiczne (paracetamol, ibuprofen) można też delikatnie chłodzić ciało dziecka okładami - ich temperatura nie powinna być jednak dużo

Brzuch rośnie w oczach

i cytryną. Temperaturę powyżej 38°C trzeba obniżyć - najlepiej preparatami z paracetamolem. Jeśli objawy przeziębienia utrzymują się dłużej niż trzy dni, trzeba iść do lekarza. Na katar mogą pomóc inhalacje z wody z dodatkiem soli, naparu z mięty, rumianku, szałwii lub lawendy. Warto też płukać

Niezbędnik troskliwego rodzica

syropu i czopków). Gorączka często towarzyszy początkom infekcji i jeśli przekracza 38,5°C, trzeba od razu podać coś na jej obniżenie. Do wyboru macie preparaty z ibuprofenem lub z paracetamolem. Warto zaopatrzyć się w oba te leki, bo czasem gorączka po podaniu medykamentu spada na krótko i po 3-4

Gdy mama jest chora...

(pół łyżeczki na pół szklanki). Zapytaj w aptece o bezpieczne tabletki do ssania. Staraj się dużo pić, najlepiej wody mineralnej. Owiń szyję ciepłym szalikiem. Jeśli ból gardła (lub głowy) mocno ci dokucza, możesz wziąć paracetamol. Zakatarzony nos często oczyszczaj i nawilżaj roztworem wody morskiej

Co ci jest malutki?

ropna. Ale nie wyjmujcie ciała obcego ani nie czyśćcie kanału słuchowego, bo możecie uszkodzić ucho. Nie używajcie kropli, maści ani innych leków bez konsultacji z lekarzem. Jeśli dziecko gorączkuje lub bardzo płacze, podajcie mu paracetamol lub ibuprofen dla niemowląt. I jak najszybciej idźcie do

Przeziębienie

malinowym, cytryną; do nosa wkraplaj sól fizjologiczną, pod noskiem smaruj maścią majerankową; nacieraj malca maścią rozgrzewającą odpowiednią do wieku; na bolące gardło pomoże paracetamol w syropie, ziołowa mieszanka Tantum Verde, płukanie Septosanem; kilkulatek może już ssać tabletki; gorączkę obniżaj

Karmienie piersią przeszkodami

paracetamol lub ibuprofen dla niemowląt. Nie zapominaj o sobie Karmienie piersią może dawać ogromną satysfakcję, ale bywa też trudne i męczące. Ważne więc, by zadbać o swoje dobre samopoczucie. Dbaj o swój komfort w czasie karmienia. Wygodny fotel lub kanapa sprawią, że czas karmienia będzie też czasem

Paracetamol

Paracetamol: Paracetamol to popularny lek stosowany u dzieci i dorosłych. Paracetamol działa przeciwgorączkowo i przeciwbólowo. Paracetamol można stosować u niemowląt i kobiet w ciąży. Dawkowanie paracetamolu u dzieci zależne jest od ich masy ciała, zawsze należy przestrzegać zaleceń producenta leku. Paracetamol dla dzieci dostępny jest pod różnymi nazwami, w formie czopków i syropów.