przerwę

as

Gotuj na przerwie! 9

Wejdź do kulinarnego świata na przerwie! Dziewiąta część wspólnych zmagań w kuchni już na Was czeka!

Gotuj na przerwie! 6

Szósta odsłona "gotuj na przerwie" zaprowadzi Was w świat egzotycznej i pikantnej kuchni. Czas rozpocząć przygotowania tradycyjnego tajskiego kurczaka Pad Thai

Gotuj na przerwie! 13

Dzisiaj spróbujemy upichcić Brownie pizze! Ciekawe połączenie czekoladowej słodyczy z tradycyjnie włoskim daniem brzmi dość intrygująco. Zapowiada się naprawdę ciekawie! Zabierz się do prac już teraz!

Wiosenna przerwa świąteczna. Kiedy szkoły nie będą prowadzić zajęć dla uczniów? MEN informuje

sformalizowane. Pedagodzy rozmawiają z uczniami poprzez komunikatory internetowe i prowadzą lekcje online. W kwietniu będą mogli zrobić sobie przerwę w nauczaniu.  Wiosenna przerwa świąteczna. Kogo nie dotyczy? Zawieszenie zajęć nie obejmie przedszkoli i szkół specjalnych zorganizowanych w podmiotach

Gotuj na przerwie! 11

udanej zabawy! Podobne gry: Gotuj na przerwie! 8 Gotuj na przerwie! 7 Gotuj na przerwie! 6

Od kiedy przerwa świąteczna w szkole 2019? Uczniowie będą mieli sporo wolnego

Od kiedy przerwa świąteczna w szkole 2019? Ostatnim dniem, w który uczniowie pójdą do szkoły, będzie piątek, 20 grudnia. Według kalendarza roku szkolnego 2019/2020 opublikowanego na stronie Ministerstwa Edukacji Narodowej, zimowa przerwa świąteczna trwa od 23 do 31 grudnia 2019 r. Ile trwa

Przerwa świąteczna 2019 wyjątkowo długa. Uczniowie do szkoły nie pójdą przez 17 dni

Przerwa świąteczna będzie w tym roku wyjątkowo długa. Według kalendarza roku szkolnego 2019/2020 opublikowanego przez MEN to czas między 23 a 31 grudnia 2019 r. - wtedy nie ma zajęć dydaktyczno-wychowawczych. W tym czasie w szkołach nie jest czynna także świetlica, nie ma innych form opieki nad

Boże Narodzenie 2019: kiedy zaplanować urlop? A kiedy przerwa świąteczna w szkole?

przerwie świątecznej pojawia się inna okazja do wypoczynku - ferie zimowe . W tym roku szkolnym zaplanowano je następująco: 13-26 stycznia 2020 r. - województwa: lubelskie, łódzkie, podkarpackie, pomorskie, śląskie, 20 stycznia - 2 lutego 2020 r. - województwa: podlaskie, warmińsko-mazurskie, 27 stycznia

Gotuj na przerwie! 8

Do gotowania nie potrzebujesz żadnych przyrządów kuchennych. Do zabawy wystarczy mysz. Postępuj zgodnie ze wskazówkami, a gwarantujemy, że się nie rozczarujesz. Baw się dobrze!   Podobne gry: Gotuj na przerwie! 5 Królewski tort Gotuj na przerwie! 4

Gotuj na przerwie! 5

Aby zabawa się udała musicie realizować polecenia podawane w czasie gry. Do zabawy wystarczy mysz i zapał do pracy! Powodzenia! Podobne gry: Królewski tort Gotuj na przerwie! 4 Gotuj na przerwie! 3

Gotuj na przerwie! 7

Do sterowania wystarczy mysz. Postępuj zgodnie z poleceniami gry aby przechodzić do kolejnych etapów gotowania.   Podobne gry: Gotuj na przerwie! 6 Sałatka cesarska Odlotowe muffiny

Gotuj na przerwie! 4

Pamiętajcie, trzymajcie się wskazówek podawanych w czasie gry, a z pewnością Wasza praca zostanie nagrodzona przepysznym ciastem czekoladowym. Bawcie się dobrze! Podobne gry: Gotuj na przerwie! 3 Gotuj na przerwie! 2 Gotuj na przerwie!

Gotuj na przerwie! 3

Oczywiście aby wszystko poszło zgodnie z planem musimy trzymać się wskazówek podsuwanych w czasie gry. Działajcie według przepisu, a już niedługo zostaniecie nagrodzeni przepysznym ciastem marchewkowym! Podobne gry: Gotuj na przerwie! 2 Gotuj na przerwie! Sklep z muffinami

Gotuj na przerwie! 2

Aby wszystko poszło zgodnie z receptą, musimy starannie wykonywać kolejne polecenia jakie otrzymamy w czasie gry. Bądźcie cierpliwi, a już niedługo samodzielnie stworzycie przepyszne ciasteczka kokosowe. Powodzenia! Podobne gry: Gotuj na przerwie! Sklep z muffinami Maszyna do lodów

Gotuj na przerwie! 12 - Magiczne eklerki

Postępuj zgodnie z poleceniami, a już za kilka chwil przyrządzisz kilka smakowitych eklerek. Do sterowania wystarczy mysz. Życzymy udanej zabawy!   Podobne gry: Gotuj na przerwie! 11 Gotuj na przerwie! 10 Gotuj na przerwie! 8

"Wyjęła telefon na przerwie, usłyszała prychnięcie i pytanie, czy rodziców nie stać na lepszy, bo ten jest stary"

aparacie non-stop, dokupywała kabelki, złościła się, że nie umie założyć konta, i że nie działa itunes czy coś innego. Tylko nerwy temu towarzyszyły. Moje zadowolenie, że przynajmniej lepiej łapie zasięg i lepiej ją słyszę, były ignorowane. Aż poszła z nim do szkoły, wyjęła na przerwie, usłyszała

Filmik pokazuje, co dzieje się podczas przerw między lekcjami. "A co z ewakuacją? Strach pomyśleć!"

udostępniono film, który jest tego dowodem.  "Dwa roczniki? A co to za problem" - ironizują internauci Podczas przerwy w V Liceum Ogólnokształcącym w Słupsku nagrano filmik. Widać na nim zatłoczone schody i korytarz. Uczniowie nie mogą swobodnie się poruszać. Trudno jest w takich

Gotuj na przerwie! 14 - ciasto na święto Dziękczynienia!

Postępuj zgodnie ze wskazówkami. Nie pomiń żadnego z kroków! Do sterowania wystarczy mysz. Powodzenia!   Podobne gry: Gotuj na przerwie! 13 Gotuj na przerwie! 12 - Magiczne eklerki Gotujemy z Dorą!

Kiedy trzeba natychmiast przerwać trening w ciąży? Anna Lewandowska przestrzega

treningu. W trzecim trymestrze należy na przykład unikać obciążeń czy ćwiczeń na stojąco. Warto też pamiętać, by nie kontynuować aktywności za wszelką cenę. Są sytuacje, gdy należy bezwzględnie przerwać trening. Przerwijcie ćwiczenia, jeśli odczuwacie ból podbrzusza, głowy, macie spłycony oddech lub ciężko

MEN zaszalał. Uczniowie mają decydować o przerwach, nie nosić ciężkich plecaków i dostawać obiady

wdrożenie do 1 marca 2019.  Dłuższe przerwy, szafki, czas na jedzenie Projekt przewiduje sporo zmian i udogodnień dla uczniów. Przede wszystkim, urzędnicy chcą zadbać o odciążenie układu mięśniowo-szkieletowego dzieci, czyli zmusić dyrektorów placówek do tego, by zapewnili uczniom miejsce na

Nauka w szkołach w czasie pandemii: zakaz przytulania i dzielenia się jedzeniem, rotacyjne przerwy

się razem z dziećmi zarówno rano, jak i wtedy, kiedy je odbierają po lekcjach - dodaje. Tylko w obrębie swojej klasy Większość placówek tak zorganizowała pracę, żeby do minimum ograniczyć kontakt uczniów z różnych klas. Na korytarz w czasie przerw poszczególne klasy wychodzą na zmianę, po kolei, część

Córka ekspertki BBC przerwała jej wywiad na żywo. Miała istotny problem związany z jednorożcem

zdalnie. Nagle usłyszała dziwny głos dobiegający z jadalni: "Słyszysz, jak oddycham?" ). Jednak, jak dobrze wie każdy rodzic, nie wszystkie sytuacje daje się przewidzieć, bo kreatywność dzieci nie zna granic. Przekonała się o tym dr Clare Wenham. Jej córka przerwała jej rozmowę na żywo. Jako

Ferie 2021: nowy termin ferii dla wszystkich województw

terminarzem, który zakładał podział na cztery tury. W 2021 roku ze względu na szczególne okoliczności wszyscy uczniowie mają rozpocząć ferie zimowe w jednym terminie, wyznaczonym bezpośrednio po przerwie świątecznej. Termin ferii 2021 Według najnowszych informacji termin ferii zimowych uległ zmianie

Gwiazda Top Model prześladowana w szkole. "Siedziałam sama przy ścianie podczas przerw"

się śmiały, że przychodzę ze swoimi posiłkami i że to jedzenie śmierdzi. Często siedziałam sama przy ścianie podczas przerw  - wyznała. Kiedy Karolina Pisarek wzięła udział w Top Model, sytuacja pogorszyła się.  Jak poszłam do "Top Model", to wyrzucili mnie z

Reporterka pracowała w domu podczas epidemii koronawirusa. Przerwał to tata bez koszulki

byłoby normalne, gdyby nie to, że nie miał on na sobie koszulki. Wchodząc do kuchni, był w czasie zakładania ubrania na siebie. Nagranie córki Zirytowana Jessica powiedziała do swojego ojca: "Tato, cholera" i przerwała nagranie. W tym samym momencie tata chciał się wycofać do drugiego pokoju

Gotuj na przerwie!

Stopniowo wykonuj polecenia oraz wskazówki aby wykonać danie i poznać przygotowywaną potrawę. Serdecznie zapraszamy do zabawy! Podobne gry: Sklep z muffinami Maszynka do lodów Letnia lodziarnia

Ubieranka: wymarzona przerwa

Serdecznie zapraszamy do przejrzenia wirtualnej szafy w tej ubierance. Bawcie się dobrze! Podobne gry: Ubieranka: gitarzystka Ubieranka: uczennica Ubieranka: na plaży

Steward pomógł uspokoić płaczące dziecko. "Mama wyglądała, jakby zasługiwała na chwilę przerwy"

matce. Ta mała dziewczynka wyglądała tak, jakby chciała pozwiedzać samolot, zaś jej mama, jakby zasługiwała na chwilę przerwy - powiedział. Jedna z pasażerek w rozmowie z portalem Business Insider  opisała zachowanie matki płaczącego dziecka. Z jej relacji wynika, że kobieta po raz pierwszy sama

Długa przerwa w nocy

Jeśli piersi nie wytrzymują długiej przerwy w karmieniu, proponuję zamiast odciągać czy robić okłady, wybudzić jednak dziecko. Niech possie choć chwilę. Jeżeli piersi są w nocy pełne, a Pani może wytrzymać, to rzeczywiście lepiej nie budzić dziecka, a na piersi zrobić sobie zimny okład, aby w nocy

Przerwy między posiłkami

cierpliwie poczekać do 4.-5. miesiąca. Jedyne, co można zrobić, to wydłużać przerwę między karmieniami bardzo powoli, dosłownie o pięć minut każdego dnia, i jednocześśnie zwiększać porcję mleka o 10 ml. Niektóre dzieci dają się tak przechytrzyć. Ale u tak małego niemowlęcia nie należy niczego robić na siłę.

PiS przygotował nowy program socjalny dla szkół. Wśród zmian m.in. 40-minutowe przerwy między lekcjami

wykupywać. To założenia nowego programu "Stołówka szkolna", który został opracowany przez Ministerstwo Edukacji Narodowej i Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. O sprawie poinformowała "Rzeczpospolita" . Dłuższe przerwy Aby ułatwić uczniom spożywanie posiłków w szkole

Ferie zimowe 2020: początek ferii już dziś. Kiedy ferie w twoim województwie?

Ferie zimowe w tym roku podzielono na cztery tury, pierwsi uczniowie rozpoczęli je tydzień po zimowej przerwie świątecznej . Co robić w czasie wolnego? Ministerstwo Cyfryzacji zachęca , aby nie spędzać całych ferii przed komputerem. Przypomina także, że rodzice mogą załatwić wiele niezbędnych

Agnieszka Kaczorowska o macierzyństwie: Bardzo chcieliśmy, więc to nie było zaskoczenie, że ojej, wydarzyło się

Mama o pasji dziecka Agnieszka Kaczorowska  to polska aktorka, tancerka i mama. Ostatnio była gościem w  "Przerwie na kawę", gdzie szczerze opowiedziała o swoim macierzyństwie i planach na przyszłość związanych z dzieckiem. Wyznała, że bardzo by chciała, aby jej córka miała

Potrzebujesz przerwy od koronawirusa? Mama nagrała zabawne wideo. Dała dziecku buzi, a jego reakcja była zaskakująca

Koronawirus Liczba potwierdzonych przypadków koronawirusa nieustannie wzrasta. Naukowcy wciąż pracują nad zrozumieniem nowej choroby i szczepionką.  Czas pandemii koronawirusa to ciążki okres dla wszystkich. Szczególnie odczuwają to rodzice. Dzieci potrzebują dużo zainteresowania i poświ

zaszczepionej populacji pozwoli szybciej przerwać łańcuch zakażeń. – dodał szef rządu. Kiedy uczniowie wrócą do szkół? Do kiedy nauczanie zdalne? Uczniowie wrócą do szkół najwcześniej 18 stycznia. Do świąt Bożego Narodzenia uczą się zdalnie, później mają świąteczną przerwę i od razu po Nowym Roku

Olga Kalicka musiała nagle przerwać urlop. Dziecko złapało wirusa: Spacerowaliśmy po szpitalu

Olga Kalicka - mama zaplanowała urlop Aktorka w ubiegłym roku została mamą - jej syn Aleksy urodził się 14 stycznia 2019 roku. Na jej instagramowym profilu pojawiają się kadry z ich życia - to zarówno zdjęcia, na których możemy podziwiać wózek jej syna , ale i takie, na których możemy podglądać dek

Walentynki 2020 w szkole. Oto nasze pomysły na organizację 14 lutego

, żeby ją odpowiednio ozdobić. Odcienie czerwieni, różu wydają się być najbardziej odpowiednie. Do tak przygotowanego pudełka uczniowie mogą wrzucać swoje liściki miłosne. Skrzynkę organizatorzy mogą opróżniać co przerwę i - jeśli nauczyciele wyrażą na to zgodę - roznosić liściki w trakcie lekcji. Innym

Ferie zimowe 2021. Kiedy zaczynają się ferie zimowe 2021?

Ferie zimowe 2021 województwa Ferie zimowe zajmują w szkolnym kalendarzu szczególne miejsce. To czas zimowego wypoczynku, na który dzieci czekają już od rozpoczęcia roku szkolnego. Kiedy zaczynają się ferie zimowe 2021? Ferie zimowe 2021 w poszczególnych województwach rozkładają się następująco: 1

Gierki na przerwie w pracy poprawiają wydajność

... a zresztą, przeczytajcie sobie sami:   Internetowa rozrywka w pracy poprawia wydajność     Tak więc, grajcie, grajcie i jeszcze raz grajcie! FAJNE GIERKI TUTAJ

Życzenia wielkanocne dla nauczycieli, życzenia od dzieci. Czego życzyć pedagogom?

Życzenia wielkanocne - zapomniana tradycja? W polskiej tradycji głęboko zakorzeniony jest zwyczaj składania życzeń podczas ważnych okazji. Należą do nich uroczystości rodzinne, ale także najważniejsze chrześcijańskie święta: Bożego Narodzenia oraz Wielkanocne. Spotykając się w gronie najbliższych pr

Jak rozwija się niemowlę? Bez przerwy!

Terminem "skoki rozwojowe" intuicyjnie nazywamy okresy, w których nasze dzieci wydają się przyspieszać z rozwojem. Np. dziecko ni stąd, ni zowąd wstało i zaczęło chodzić. Albo do trzech lat nie chciało nic mówić, aż nagle zaczęło zasypywać rodzinę całymi zdaniami. Czy rzeczywiście rozwój

Zasiłek opiekuńczy dla rodziców. Będzie zawieszony na święta i ferie?

FM, w kolejnych tygodniach – podczas świątecznej przerwy i ferii zimowych – zasiłek ma zostać wstrzymany. Analogiczna sytuacja miała miejsce w wakacje. Zasiłek został zawieszony na sierpień. Dodatkowy zasiłek opiekuńczy – dla kogo? Przypomnijmy, że z dodatkowego zasiłku może

Petycja o ratowanie ferii 2021 i otwarcie hoteli. "Dajcie dzieciom odpocząć"

listopada, minister zdrowia Adam Niedzielski, podczas konferencji zwrócił się do Polaków z apelem, aby w czasie przerwy świątecznej pozostali w domu. Ferie zimowe 2021 - zamkniecie hoteli, pensjonatów i kwater prywatnych Decyzją rządu, stoki narciarskie mogą być otwarte, za to baza noclegowa w polskich

Modelka XXL jest w ciąży i objada się niezdrowym jedzeniem w stroju kąpielowym. Fanki dziękują

Ashley Graham to jedna z najbardziej znanych na świecie modelek XXL. Niedługo spodziewa się narodzin swojego pierwszego dziecka. Bardzo często publikuje zdjęcia ze swoich ciążowych sesji. Podczas najnowszej sesji wstawiła nagranie wideo, na którym pokazała, co je będąc w ciąży. Dieta kobiety w ciąż

Matura 2020. Maturzyści rozpoczynają maturę języka angielskiego na poziomie rozszerzonym

Matura  2020 – język angielski najpopularniejszy Według danych Centralnej Komisji Egzaminacyjnej  39,7 proc. tegorocznych absolwentów liceów i techników, którzy przystępują do matury 2020, zadeklarowało, że przystąpi do jednego, obowiązkowego egzaminu. 31,5 proc. uczniów weźmie udzia

Ten tata wie jak przerwać płacz syna. Co za metoda!

Próbujesz wszelkich dostępnych sposób aby ukoić płacz podopiecznego – śpiewasz, nosisz, przytulasz, karmisz, przewijasz, itd., itp. - ale nic, kompletnie nic nie skutkuje. Rozdzierający serce płacz roznosi się po całym domu. W takiej sytuacji nie masz wyjścia, musisz sięgnąć po mniej konwencjo

Dziewczynka urodziła się z narządami poza ciałem. Lekarze nie dawali jej większych szans

Kelly Phizacklea wraz z mężem Seanem wybrali się na badanie kontrolne w 12. tygodniu ciąży. Wówczas para dowiedziała się, że narządy wewnętrzne ich nienarodzonej córki, znajdują się poza jej ciałem.  Lekarze zaproponowali rodzicom przerwanie ciąży, ale ci nie wyrazili zgody na takie

Ubieranka po brazylijsku

Stwórz prawdziwą brazylijską kreację godną słynnego karnawału w Rio de janeiro Życzymy udanej zabawy!   Podobne gry: Ubieranka: Nowy Jork wzywa! Ubieranka: magiczny ślub Ubieranka: szkolna piękność

Dni wolne od szkoły 2020/21. Majówka w tym roku będzie wyjątkowo krótka

Narodowej opublikowało kalendarz szkolny 2020/2021 z dniami wolnymi od zajęć lekcyjnych. W kalendarzu przygotowanym przez ministerstwo możemy poznać więc daty ferii zimowych, przerw świątecznych czy nawet ewentualnych wolnych dni z powodu egzaminów maturalnych czy gimnazjalnych. Dzięki temu już teraz można

Zasiłek opiekuńczy w drugiej fali koronawirusa. Czy znów przysługuje?

Dodatkowy zasiłek opiekuńczy – informacje ogólne Dodatkowy zasiłek opiekuńczy przysługiwał rodzicom dzieci do lat ośmiu, którzy w związku z pandemią COVID-19 zdecydowali się samodzielnie sprawować opiekę nad dziećmi. Przysługiwał także, w okresie gdy szkoły, przedszkola i żłobki wznowiły dzi

Kolejne dziecko po latach? Polecam!

; wyjaśnia Ewa. Kiedy się prowadzi własną firmę, jak Marta, trudno odciąć się od maili i telefonów. Julek i Franek pojawili się na świecie, gdy mama akurat rozkręcała interes. W przerwach między przewijaniem czy usypianiem synków pędziła do komputera. – Wydawało mi się, że muszę. Że

Kingdom Rush

Powstrzymajcie fale wrogów nadciągające do Waszego królestwa. Zbudujcie obronę wokół strategicznie ważnych szlaków i nie pozwólcie aby ktokolwiek przedarł się! Wskazówka: oprócz tradycyjnych form obrony takich jak łucznicy, artyleria czy też magiczne wieże możecie skorzystać również np. ze wsparcia

Ferie 2020 świętokrzyskie - co oferuje ten region?

Ferie 2020 - województwo świętokrzyskie Województwo świętokrzyskie nie pozostawia najmłodszych mieszkańców bez atrakcji. W największych miastach tego województwa czyli Kielcach, Sandomierzu, Ostrowcu Świętokrzyskim, Starachowicach i Skarżysku Kamiennej czeka na najmłodszych mnóstwo rozrywek. Świętok

Ferie zimowe 2019/2020. Zimowe wakacje rozpoczynają uczniowie z kolejnych województw

co uczniowie czekają z niecierpliwością. Uczniowie z województw, którzy na zimowych wakacjach byli jako pierwsi, rozpoczęli je kilka dni po tym, jak wrócili do szkół po zimowej przerwie świątecznej . Co robić w czasie przerwy? Ferie zimowe to czas wyjazdów na zimowiska, ale zima w mieście także

Nauczycielka ze szkoły podstawowej: Mamy pięć minut na to, aby coś wypić, zjeść

dyżurujący nauczyciel. Na każdej przerwie dyżurujemy z dziećmi w klasach, mamy dosłownie pięć minut na to, aby coś zjeść, wypić herbatę, iść do swojej szafki po materiały potrzebne do lekcji w kolejnej klasie. To jak maraton, bez chwili odpoczynku. Dyżury na przerwach nie są płatne, można odmówić, ale raczej

Jennifer Lopez wystąpiła z córką na scenie. Dziewczynka skradła show, ale zobaczcie, co napisał jej tata

Córka Jennifer Lopez na Super Bowl Występ podczas przerwy Super Bowl, w najlepszym czasie antenowym - o czymś takim marzy wielu artystów. Swoje "pięć minut" na scenie miała Emme, jedenastoletnia córka Jennifer Lopez i Marka Anthonego. To, co udało się nastolatce, może być wciąż jedynie

Prawniczka zaczęła rodzić w sądzie. Nie wyszła z sali rozpraw, dopóki nie przesłuchała świadka

39-letnia prawniczka z Filadelfii była w 38 tygodniu ciąży z pierwszym dzieckiem, gdy wzięła udział w rozprawie sądowej o morderstwo jako obrońca z urzędu. Podczas przesłuchiwania świadka, niespodziewanie odeszły jej wody. Zaczęła rodzić na sali sądowej Jak podaje "Daily mail", chociaż&nbs

Mama nieuleczalnie chorego Mikołaja o zakazie aborcji: Nikt nie ma prawa mówić kobiecie, co ma robić

. Zakłada on zaostrzenie panujących przepisów aborcyjnych. Obecnie polskie prawo w tej kwestii uchodzi za jedno z surowszych na świecie. Kobieta może przerwać ciążę jedynie w trzech przypadkach: jeśli zagraża ona życiu matki, jest wynikiem gwałtu lub też zdiagnozowano poważną wadę rozwojową lub inną

Dwie uczennice z Bemowa napisały wiersz, by "przestraszyć koronawirusa". Najpiękniejsza rzecz, jaką dziś zobaczycie

Na blogu Jarosława Pytlaka "Wokół szkoły" opublikowano wiersz, napisany przez dwie siostry, uczennice z Zespołu Szkół STO na Bemowie. Jak twierdzi autor bloga, tekst stanowi "wyraz pochwały dla przyjętej przez nas na początku przymusowej przerwy, strategii, by dzieci uczyły się tego

Szkoła przeniosła się do domów. "Jeszcze jedna informacja z Librusa, co mam zrobić z Krzysiem, a eksploduję"

dzieci (osiem i pięć lat) i moja pomoc w dostępie do elektroniki jest im potrzeba. Nie mają jeszcze swoich komputerów, więc gościnnie pracują na moim, ale dla mnie oznacza to tyle, że w tym czasie muszę zrobić sobie przerwę w pracy i koordynować ich naukę. Syn codziennie dostaje od nauczycielki

Szybki Blackjack 3

Do gry wystarczy myszka. Powodzenia! Nie wiesz jak grać? Nic nie szkodzi, wystarczy że klikniesz o tutaj . Po kliknięciu w link zostaniesz przekierowany do pierwszego "Szybkiego blackjacka" gdzie uzyskasz podstawowe informacje o grze. Podobne gry: Szybki blackjack Szybkie karty

UWAGA: Konkurs!

, na który ma zostać przesłana nagroda) .     Na podstawie Waszych maili stworzymy także ranking najpopularniejszych gierek NaPrzerwie.pl     Nagrody w konkursie funduje:       Regulamin konkursu "Na Przerwie - Twoja ulubiona gierka"

Diastema - czym jest, dlaczego powstaje i czy trzeba ją usuwać

Diastema to przerwa między zębami, górnymi jedynkami, która - w zależności od podejścia - może być źródłem kompleksów lub wręcz przeciwnie, dumy, że posiada się dodający wdzięku atut. Niezależnie od stosunku do diastemy, osoba która ją posiada zawsze powinna skonsultować się z ortodontą, aby

"Extra Szkolna Stołówka" Szkoły mają nowe stołówki!

364 szkoły z całej Polski wzięły udział w 2. edycji programu społeczno-edukacyjnego "Extra Szkolna Stołówka". Pięć z nich wygrało remonty szkolnych stołówek - to nagroda główna, o którą rywalizowały szkoły. Ich uczniowie od września korzystają z odnowionych i funkcjonalnych extra szkolnych

Bliznowiec - czym jest, dlaczego powstaje i jak się go pozbyć?

. Wydaje się, że bliznowce częściej występują u kobiet niż u mężczyzn. Najczęściej pojawiają się na klatce piersiowej, dekolcie, plecach, barkach, twarzy i uszach. Wywodzą się z tkanki łącznej włóknistej, która w prawidłowych warunkach spaja przerwaną ciągłość skóry po uszkodzeniu lub rozcięciu. Bliznowiec

Jak uchronić się przed zatruciem pokarmowym po powrocie z urlopu? Pomoże ci prosty trik z monetą

Kiedy wyjeżdżasz na wakacje, zawsze starasz się opróżniać lodówkę z żywności, która może się zepsuć? A co z produktami, które są w zamrażalniku? Podczas twojej nieobecności może bowiem dojść do przerwy w dostawie prądu, o której nawet nie będziesz miał pojęcia. A wtedy żywność może ulec rozmrożeniu

Halloweenowa dynia!

Aby nasza halloweenowa dynia się udała, musicie trzymać się wskazówek i zaleceń otrzymywanych w czasie gry. Bawcie się dobrze! Wskazówka: Aby przejść do następnego etapu przygotowań, wystarczy kliknąć strzałkę znajdującą się w lewym dolnym rogu. Podobne gry: Orientalny ślub Sypialnia ideal

Johnny upgrade

Choć jasnowidzenia nie opanowaliśmy, to jesteśmy niemal pewni, że słowa zapisane powyżej już za kilka chwil będą bez przerwy krążyły po Waszej głowie. Johnny Upgrade to bohater zdecydowanie wyróżniający się na tle pozostałych superbohaterów. Jego specjalną umiejętnością są niekończące się

Dr Południewski: Skończyły się czasy, kiedy lekarz był jedyną wyrocznią [WYWIAD]

Agnieszka Wirtwein-Przerwa, Edziecko.pl: Polki chodzą do ginekologa tylko, jak zachodzą w ciążę albo są chore? Dr Grzegorz Południewski: Niestety często chodzą do ginekologa, tylko wtedy, gdy muszą chodzić. Pewien limit wizyt w ciąży trzeba wykonać, żeby dostać potem prezent od państwa w postaci

Skandaliczne słowa ministra edukacji: Czas, żeby nauczyciele pokazali, że potrafią coś więcej niż strajkować

Szef MEN, Dariusz Piontkowski ostro o nauczycielach Podczas wywiadu w programie "Kwadrans polityczny", Dariusz Piontkowski, minister edukacji narodowej, wypowiedział się na temat przejścia szkół na nauczanie zdalne, w związku z pandemią koronawirusa . Kiedy padło pytanie o przygotowanie n

Kostka pełna kolorów

Klikając na pola zamalowane na jeden kolor wymusicie zmianę barwy na kolor jasnofioletowy. Zamalowywanie pól w odpowiedniej kolejności po pewnym czasie pozwoli Wam na uzyskanie jednolitej barwy na powierzchni całej kostki. Powodzenia! Jeśli nie jesteś pewien jak zacząć, kliknij na przycisk "How

Angry Birds

Strzelając ptakami z wielkiej procy ptasiej myśli technicznej spróbuj zestrzelić wszystkie ukrywające się świnki. Od razu uprzedzamy, że zadanie nie będzie takie łatwe do zrealizowania. Po pierwsze świnki skrywają się za nieprzeliczoną ilością zasłon, schronów i innych rozmaitych struktur, które maj

Koronawirus a opieka na dziecko. Co z dodatkowym zasiłkiem opiekuńczym?

Opieka na dziecko COVID-19 tylko do 20 września Dodatkowy zasiłek opiekuńczy – popularnie nazywany opieką na dziecko COVID-19 – przysługiwał rodzicom do 20 września. Zgodnie z obowiązującymi przepisami rodzice mogli wystąpić o opiekę na dziecko i samodzielnie sprawować opiekę na dziećmi

Ferie 2020 w województwie dolnośląskim - jak spędzić czas?

Ferie we Wrocławiu 1. Hydropolis   W centrum nauki o wodzie - Hydropolis zarówno młodzi, jak i starsi przeżyją wspaniałą przygodę. To jedyne takie miejsce w naszym kraju, w którym można dowiedzieć się wszystkiego na temat tej cennej, niezbędnej do życia substancji. Atrakcje w Hydropolis de

Niedotlenienie mózgu - przyczyny, objawy, leczenie

Niedotlenienie mózgu jest wynikiem niedostarczenia do mózgu tlenu w takiej ilości, by ten mógł funkcjonować prawidłowo. Gdy do mózgu nie dociera odpowiednia ilość tlenu, komórki nerwowe obumierają. Na jego brak szczególnie wrażliwa jest kora mózgu.Wyróżnia się kilka rodzajów niedotlenienia mózgu: ni

Rzut rożny mistrzów

Nim rozpoczniecie, musice wybrać drużynę, którą chcecie poprowadzić w mistrzostwach. Następnie przejdziecie do właściwej części gry. Na początek rozegracie sesję treningową: najpierw jako atakujący, a następnie jako bramkarz. W obu tych rolach będziecie musieli opanować sterowanie, które w czasie ws

Kanapki na wynos

Deli Game     WIĘCEJ GIEREK:   Gry zarabianie   Gry dla dziewczyn   Gry dla dzieci

Leki przeciwbólowe dla matek karmiących

Leki z paracetamolem (Apap, Efferalgan, Panadol, Paracetamol...) stosowane w zalecanych dawkach są bezpieczne i można je przyjmować w czasie karmienia piersią. Leki z ibuprofenem (Ibufen, Ibuprofen, Nurofen) są także bezpieczne i np. przy zapaleniu piersi stosuje się je w pierwszej kolejności, bo po

Na ręku 4-latki pojawiła się dziwna "opuchlizna". Okazało się, że długo noszona recepturka wrosła w ciało dziecka

Kiedy rodzice 4-letniej Le Le z Linquanu (Chiny) zauważyli na ręku dziewczynki dziwną czerwoną narośl w kształcie obręczy, postanowili zabrać dziecko do szpitala. Narośl znajdowała się na przedramieniu dziewczynki, w pobliżu łokcia. Dziwna narośl To nie było pierwsze spotkanie Le Le z lekarzami. Dzi

Jak często karmić?

Przerwa między kolejnymi posiłkami powinna wynosić tyle, ile czasu potrzeba na strawienie jedzenia. W przypadku mleka modyfikowanego to od dwóch i pół godziny do trzech godzin. Noworodek powinien jeść mniej więcej co dwie godziny. Jeśli dziecko jest drobne, słabo przybiera na wadze i nie wypija

Znieczulenie miejscowe: zastosowanie i rodzaje

Znieczulenie miejscowe, zwane również znieczuleniem obwodowym albo znieczuleniem regionalnym, jest metodą znieczulania, którą stosuje się podczas zabiegów przeprowadzanych na małych obszarach ciała. Polega ono na blokowaniu impulsów we włóknach nerwowych, które przebiegają w miejscu podania środka z

"Z chorobą walczyłam ponad rok, walczyli ludzie. Nie mogłam ich zawieść, nie mogłam zawieść syna"

Mama to ktoś, kto trwa przy dziecku niezależnie od tego, co przyniesie los. To ktoś, kto potrafi łączyć obowiązki rodzinne i zawodowe - czasem takie, które wydają się niemożliwe do połączenia. To ktoś, kto w trudnej sytuacji potrafi znaleźć drogę wyjścia, a przynajmniej walczy do końca, żeby tę drog